Devět částí Zlína zřídí vlastní komise (Zlínský deník, Marie Šidlová)

21.08.2008 23:56

Zlín - Komise, které budou poradními orgány Rady města Zlína, si přejí zřídit obyvatelé devíti místních částí z šestnácti. Jejich jmenovité složení musí odsouhlasit začátkem září zastupitelstvo. Fungovat by mohly začít ihned poté.

Zřízení komisí má lidem z různých místních částí Zlína pomoci přiblížit vedení radnice konkrétní problémy, které je potřeba řešit. Ať už se týkají rozbitých chodníků, nedostatku dětských hřišť či změny územního plánu v jejich místní části. Každá bude mít pět až jedenáct členů, kteří se sami o účast v komisi na výzvu radnice přihlásili.

„Zájem o zřízení komise projevili obyvatelé částí Jaroslavice, Kostelec, Kudlov, U Majáku, Lhotka – Chlum, Louky, Malenovice I, Štípa a Velíková. Rada je již odsouhlasila,“ přiblížila mluvčí magistrátu Marie Masaříková.

Dodala, že komise se mohou prostřednictvím svého zvoleného předsedy vyjadřovat také k investičním akcím ve svých oblastech či překládat návrhy na řešení zásadních problémů. Kromě toho budou mít i možnost uplatňovat připomínky k návrhům vyhlášek a vyjadřovat se k návrhům pojmenování ulic.

„Důležitou roli budou mít zejména při zprostředkování informací a stanovisek směrem k občanům,“ vysvětlila Masaříková.