Do Zlína se sjeli milovníci záhad, věštci i senzibilové - nej - Zlínský deník

13.08.2007 17:20

ZLÍN - Lidé, kteří tvrdí, že umí na první pohled odhalit nemoci nebo pátrají po lochnesské příšeře, to byli někteří účastníci zlínského Festivalu filmů o záhadách kolem nás. Do městské části Kostelec se v sobotu sjely desítky těch, které zajímají nevysvětlitelné jevy.

Pořadatel akce Petr Janda se o záhady začal zajímat na stáži v Rusku. "Můj spolubydlící mi tehdy hned řekl - tady jste měl úraz, tohle vás trápí a tak dále. Od té doby jsem začal navazovat kontakty s podobnými mimořádnými lidmi a těmi, kterým se přihodilo něco neuvěřitelného," vzpomínal.

Senzibilů, tedy jedinců schopných vycítit povahu člověka a třeba i jeho zdravotní problémy, je podle účastníka festivalu Aleše Rumlera ze Šumperka mezi námi celá řada. "Ti, kteří mají podobné vlohy, tvoří asi pětasedmdesát procent populace. Zvláštní je, že větší dispozice pro senzibilitu mají modroocí," tvrdí.

Poradenstvím a léčitelstvím se on sám začal zabývat v osmadvaceti letech a dnes ve svých sedmašedesáti už prý dokáže odhalit charakter a stav člověka na první pohled. "Povahu a pravé úmysly přečtu i z dopisu, takže radím některým firmám a podnikatelům v obchodním styku," dodal.

Filmy o UFO nebo operaci bez skalpelu se promítaly až do neděle a zájemci si mohli také nechat věštit z ruky, koupit si léčivé kameny a bylinky.