Fotbalisty Kostelce převzal trenér Vaculík (Zlínský deník, David Ostrčilík)

10.02.2010 00:12

Kostelec – Novým koučem fotbalistů Kostelce se na přelomu roku stal Miroslav Vaculík. Na lavičce druhého týmu podzimní části okresního přeboru vystřídal Milana Záhoru, jenž již v závěru podzimní části přijal nabídku předposledního celku I. A. třídy skupiny A z Příluk.

Nový trenér však nebude řídit svůj tým pouze z lavičky. Poněvadž Vaculík ještě na podzim za Kostelec na trávníku bojoval, také v odvetách plánuje aktivní výpomoc. „Patří mezi zkušené a poctivé lidi, kteří mají fotbal opravdu rádi. Bydlí ve Fryštáku kousek od fotbalového hřiště a k nám do Kostelce to nemá příliš daleko. Zatím se nám jeho připravené tréninky líbí, což potvrzují i hráči vyšší návštěvností. Jsme spokojeni,“ mne si ruce předseda oddílu Vlastimil Oulehla.

I přes nečekaný odchod se klub s Milanem Záhorou rozloučil v dobrém. „Přestože jsme to nečekali, po vzájemné dohodě jsme ukončili spolupráci. Dostal nabídku z vyšší třídy, což jako držitel B licence využil. Jeho rozhodnutí respektujeme,“ uvedl předseda, čímž vyvrátil variantu, že by byl odvolán po zpackaném konci podzimu, kdy Kostelec prohrál dva domácí zápasy s Napajedly 0:1 a Jaroslavicemi 0:3. „Soupeři byli lepší a zaslouženě vyhráli. Byli jsme oslabení o několik hráčů základní sestavy. Přestože kluci bojovali, na vítězství to nestačilo,“ pokrčil rameny Oulehla.

Fotbalisté Kostelce vstoupí do jarních bojů z druhého místa se ztrátou tří bodů na první Štípu. Ovšem soutěž je vyrovnaná a tabulka „našlapaná“. Vždyť na páté místo mají Kostelečtí náskok pouze dvou bodů. „Přestože se postupu nebráníme, jako hlavní cíl jej nemáme. Chceme hlavně hrát v horní polovině tabulky, protože máme úzký kádr, který by potřeboval doplnit. Je jedno na jaký post. Hlavně máme zájem o hráče, kteří jsou schopní a ochotní hrát na okresní úrovni,“ tvrdí předseda.

Naopak podle zákulisních informací může Kostelec dokonce jednoho klíčového hráče ztratit. Lasa mužstev z vyšších soutěží však o druhého nejlepšího střelce podzimu se 12 přesnými zásahy Jana Krhůtka netrefila cíl. „Zatím jsme žádné konkrétní nabídky opravdu nedostali. Honza patří do základní sestavy a je naším klíčovým hráčem, takže nezbývá než doufat, že zůstane,“ přeje si Vlastimil Oulehla.