Golfové hřiště v Kostelci má být do roka větší (Zlínský deník, Hana Minaříková)

07.10.2009 00:39

Zlín - Golfové hřiště v místní části Zlína Kostelec čeká rozšíření. Délka hřiště se z nynějších necelých 3,4 kilometru prodlouží téměř na dvojnásobek.

Množství jamek by se však změnit nemělo.

„Na stávajícím hřišti, které funguje od roku 1999, je jich k dispozici celkem devět. V prostoru nad lázeňským hotelem se nacházejí tři snadné a krátké jamky, které dnes již neodpovídají požadavkům moderního hřiště, což je jeden z důvodů rozšíření areálu,“ uvedl prezident golfového klubu Lázně Kostelec Jiří Fadler.

Dodal, že na místě těchto současných nevyhovujících vzniknou tréninkové plochy.

V nových prostorách hřiště, které se rozkládají na ploše přes osmdesát tisíc metrů čtverečních, pak vzniknou tři náhradní moderní jamky. Kromě toho bude jedna z těch stávajících velmi výrazně upravena.

Hráči už se na nové prostory těší. „Už jsem o tom plánovaném rozšíření něco zaslechl. Myslím, že bude fajn, když se plocha zvětší a s tím i náročnost jamek. Připadá mi, že v poslední době už totiž současné hřiště kapacitně nedostačuje,“ poznamenal jeden z pravidelných návštěvníků hřiště René Mrnuštík.

Hlavní výhoda rozšíření hřiště by měla podle Fadlera spočívat pro golfisty právě v tom, že po úpravě získá na obtížnosti.

„Vejde se tam mnohem více hráčů. Kopcovitý profil hřiště a členitost jednotlivých drah budou navíc vyžadovat hlavně rozvahu, chladnou hlavu a taktické golfové uvažování,“ vysvětlil Fadler. Podotkl, že do budoucnosti se uvažuje o rozšíření hřiště na klasických osmnáct jamek.

Stavební práce začaly v půlce září a rozšířené hřiště by mělo být otevřeno na podzim příštího roku. Kolik bude celá dostavba stát, zatím odmítl ředitel klubu sdělit.