Jeden řidič skončil v potoce, druhý v křoví (Zlínský deník, Šárka Šarmanová)

09.02.2009 23:18

Zlínsko - Hned u dvou vážných nehod zasahovali v uplynulých dvou dnech na Zlínsku profesionální hasiči. Za kolize pravděpodobně mohly hůře sjízdné vozovky.

Hned v neděli 8. února před 22. hodinou potřeboval pomoc záchranářů šofér, který havaroval nedaleko zlínské místní části Kostelec. Se svým vozem boural do mostku a skončil v korytě místního potoka.

„Policie nás požádala o vytažení vozů kvůli hrozícímu ohrožení životního prostředí a toku z unikajících provozních kapalin,“ vysvětlil mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Takové štěstí však už neměl devatenáctiletý mladík, který v pondělí 9. února boural nedaleko Petrůvky na Slavičínsku. Mladý muž měl jen několik málo měsíců řidičský průkaz.

„Při havárii se vozidlo převrátilo na bok do porostu. Auto jsme zajistili popruhy i žebříky proti dalšímu možnému převrácení a po příjezdu těžké techniky jsme ho převrátili zpět na kola,“ popsal mluvčí. Mladík utrpěl zranění, které mu ošetřil lékař přivolané záchranné služby.