Kostelce se sejdou na Tachovsku - Jindra Pašková - str. 11 - Právo - Plzeňský kraj

28.06.2007 17:24

Kostelec na Tachovsku bude žít o víkendu oslavami. Připomene si 655 let od první zmínky o obci, 115. výročí založení spolku dobrovolných hasičů a především uvítá delegace obcí se stejným jménem. Konat se tu bude XVI. setkání Kostelců ČR.

Kostelec u Kyjova, Červený, Bílý, Zbořený, u Jihlavy, Zlína či Holešova. V České republice je 24 obcí tohoto názvu. Do Kostelce u Stříbra se sjede jen část z nich. "Počítáme s účastí zhruba čtrnácti Kostelců," uvedl starosta František Trhlík (KSČM). Po vlastní ose dorazí i skupina patnácti cyklistů z Kostelce nad Černými lesy, nahlášeno je šest autobusů účastníků včetně 33členného hudebního souboru z Kostelce nad Labem.

Už v pátek 29. června přijede místní občany pobavit režisér Zdeněk Troška. Večer doplní country hudba a vyvrcholí ohňostrojem. Sobotní program je podřízen setkání Kostelců. Účastníky bude bavit Josef Švejk c.k. Šraml, místní děti a soubory z dalších Kostelců, divadelní soubor Divoch, šermíři, mnohá hudební tělesa a připraveny jsou doplňkové akce. Kostelečtí se utkají ve sportovních soutěžích: malé kopané, střelbě ze vzduchovky, požárním útoku a golfu - puttování v nejdelším odpalu golfovým míčkem. Chybět nebude výstavka z minulých setkání Kostelců, kterou přiveze prezident Kostelců Jan Nejedlo. Také bude pokřtěna nová publikace, která připomene minulost těchto obcí prostřednictvím tajuplných postaviček. Oslavy skončí v neděli 1. července sportovními kláními a hudebními vystoupeními.