Lovci záhad míří do Kostelce - may - Týdeník Zlínska

10.08.2007 17:20

ZLÍN - První festival filmů o záhadách proběhne v sobotu 11. a v neděli 12. srpna v Hotelu lázně Kostelec u Zlína. "Budeme hovořit o jevech, které současná věda jen těžko identifikuje a na mnohé teprve hledá vysvětlení. Máme na mysli například jevy spojené s pojmem UFO, telepatické přenosy myšlenek, minulé životy, ale i zázraky v oboru léčitelství," přibližuje program festivalu jeho organizátor Petr Janda.

Účast na akci přislíbili známí lovci záhad. Například Ivan Mackerle, Viliam Poltikovič, Arnošt Vašíček a další. "Přibližně půlhodinové projekce budou vždy střídány besedou s diváky. Vystoupení každého z tvůrců by mělo trvat přibližně 3 hodiny. Přestávky mezi jednotlivými filmovými bloky budou vyplněny přednáškami z oblasti esoteriky. Představí se například odborníci z oboru grafologie, jógy, Reiki a pod. Ve vestibulu hotelu a na venkovních terasách kolem budou připraveny ukázky masáží, prodej knih a léčivých produktů z přírody. Dlouho do noci budou probíhat diskuse u táboráku, na tanečním parketu i v termálním bazénu pod hvězdami," doplňuje s úsměvem Petr Janda.

Na jaké konkrétní filmy a přednášky se mohou diváci těšit? Ivan Mackerle například uvede své snímky Ztracené město v Pacifiku, Záhady na Sibiři a Obávaný Olgoj Chorchoj. Tonička Plíšková představí poslední nálezy kruhů v obilí. Antonín Fiurášek předvede divákům, jak lze pomocí myšlenky deformovat tvrdý kov a Vlastimil Prokeš zdůvodní, proč už 50 let nebyl u lékaře.