Motorkář narazil do auta. Je v kritickém stavu (Zlínský deník, Šárka Šarmanová)

30.06.2010 23:52

Zlín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Velmi vážná zranění utrpěl mladý motorkář, který se ve středu 30. června srazil se škodovkou ve zlínské části Kostelec. V kritickém stavu jej sanitka odvezla na ARO do krajské nemocnice.

Ilustrační foto

„Podle svědků odbočoval řidič osobního auta mimo hlavní silnici, když se k němu přiblížil motorkář. Ten do něj vrazil z boku,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Mladý jezdec po nárazu vyletěl ze svého stroje a spadl na cestu. Před příjezdem záchranářů se snažil poskytnout první pomoc motorkáři jak řidič osobního auta, tak i další lidé z okolí. Hasiči a zdravotníci přijeli na místo nehody současně a už za osm minut od výjezdu.

„Muž byl v bezvědomí a bylo jej nutné oživit. S podezřením na poranění mozku jej pak sanitka odvezla do nemocnice,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Dodal, že muž je v kritickém stavu.

Hasiči se postarali o zajištění vraků vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny z motocyklu byly zasypány sorbenty. Místo nehody bylo hasiči vyhrazeno kužely a doprava byla zastavena. Nehodu šetří policie.