Nadace Jana Pivečky vybuduje ve Slavičíně Dům na půli cesty - (ČTK) - MF DNES

29.11.2007 17:14

Slavičín - Ve Slavičíně zřejmě vyroste Dům na půli cesty. Vybudovat jej chtějí představitelé Nadace Jana Pivečky.

Kromě ubytování mladých lidí odcházejících z dětských domovů a z pěstounských rodin by měl klientům poskytovat i vzdělávání v nejrůznějších profesních oborech.

Záměr výstavby domu plynule navazuje na projekt vzdělávacího střediska, který před dvěma lety získal finanční podporu z evropských fondů.

"Rozhodli jsme se založit obecně prospěšnou společnost, která bude završovat tyto vzdělávací aktivity, na starosti bude mít i projekt Domu na půli cesty," řekla ředitelka nadace Božena Filáková.

Peníze na výstavbu i provoz chce nadace získat z evropských fondů, rozpočtu kraje i od významných firem v regionu. Právě s nimi hodlá uzavřít smlouvu o praktickém vzdělávání klientů, kteří by po dokončení kurzu zůstali v podniku pracovat.

Dům na půli cesty by mohl vzniknout na slavičínském náměstí přestavbou objektu, patřící dceři Jana Pivečky Petře Blumenberg. Zázemí poskytne deseti mladým lidem opouštějícím dětské domovy, jeho součástí by měly být i dva azylové pokoje pro lidi v tísni. Sloužit by měl především klientům ze spádové oblasti Slavičínsko.

Podobné domy ve Zlínském kraji staví a provozuje občanské sdružení Pod křídly.

Před několika dny slavnostně otevřelo v pořadí již třetí takový objekt ve Valašském Meziříčí, další domy se začnou stavět také ve zlínské části Kostelec či ve Vsetíně.

Nadace Jana Pivečky oslaví letos jedenáct let existence a zaměřuje se především na práci s mladými lidmi.

"Dům poskytne zázemí deseti mladým lidem opouštějícím dětské domovy." Božena Filáková