Od léta budou strážníci i v zoo (Zlínský deník, Šárka Šarmanová)

25.03.2009 01:50

Zlín - Novou služebnu v areálu zoo Lešná budou mít od léta zlínští strážníci. Zlínský magistrát ji zřídí v zahradním domku v předpolí zoo. Strážníci budou především střežit bezpečnost obyvatel okolních místních částí. Na starost budou mít i eliminaci problémů v dopravě při náporech návštěvníků zahrady.

Se zřízením služebny v Lešné se město rozhodlo poté, co skončila práce hlídky v Želechovicích, které se odtrhly od Zlína. Přesunuli ji tedy právě do Lešné. „Doposud musely hlídky do příměstských částí jako například Lešné, Kostelce či Velikové jezdit ze Zlína,“ sdělil první náměstek primátorky Martin Janečka.

Areál zoo ale prozatím strážníci hlídat nebudou. „Samozřejmě jsme o tom uvažovali, ale zřejmě toho nevyužijeme. Máme totiž vlastní bezpečnostní agenturu, která mimo střežení objektu i areálu dělá i další práce spojené s údržbou areálu, jako je kontrola vody, plynu. Nevylučujeme však, že bychom ve výjimečných případech o jejich pomoc požádali,“ podotkl ředitel zoo Ivo Klika.

S opravou domku, která má stát dvanáct milionů korun, chce město začít co nejdříve, aby do třech měsíců mohla být služebna v provozu. „Jde o rekonstrukci celé budovy u hlavního vstupu do areálu. Na ní bude přistavěno ještě jedno patro, které bude sloužit městské policii. Ta bude mít i zvláštní boční vchod,“ popsal dále náměstek.