Opilá žena vybílila rodinný dům své vlastní sousedce - Šárka Butnikošarovská - Zlínský deník

02.08.2007 17:22

KOSTELEC - Kuriózní případ loupeže řešili na počátku tohoto týdne policisté v Kostelci u Zlína. Místní obyvatelce totiž vykradla rodinný dům její vlastní sousedka. Zlodějka však se svým lupem neutekla, majitelka domu ji tam našla s tvrzením, že přišla na návštěvu. Policistům pak uvedla, že si nic nepamatuje, protože byla opilá.

Když se žena vrátila v neděli večer domů, nestačila se divit. Ve všech místnostech uviděla rozházené věci, prázdné peněženky a navíc zjistila, že je stále někdo uvnitř.

„Vystrašená žena vešla do kuchyně, kde najednou uviděla sedět svou padesátiletou sousedku," sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Na majitelčinu otázku, co se stalo, jí žena odpověděla, že neví, že přišla jen na návštěvu. „Zároveň ji ale začala přemlouvat, aby nevolala na policii," podotkla mluvčí.

Prosby své sousedky ale žena neuposlechla a policii přesto přivolala. Kromě peněz se jí ztratilo i šest starých obrázků s křesťanskými motivy.

„Přivolaní policisté všechny věci u nezvané návštěvnice našli. Poté ji okamžitě zadrželi a převezli do cely," konstatovala mluvčí.

Během výslechu žena tvrdila, že svého činu velmi lituje. „Policistům rovněž řekla, že si nepamatuje, co se vlastně stalo, protože byla opilá," uvedla policejní mluvčí. Dodala, že vyšetřovatelé zjistitli, že se pravděpodobně do domku dostala pootevřeným oknem.

Zlodějka nakonec všechny ukradené věci vrátila. „V současnosti je však stále podezřelá z trestného činu porušování domovní svobody, za který hrozí pokuta nebo až dva roky vězení," upozornila Bartíková.