Radní odmítli dělit Zlín na obvody (ill - MF DNES)

19.03.2008 16:43

Zlín - Lužkovice, Kostelec, Malenovice, Kudlov či Příluky. Tyto okrajové části začaly spolupracovat, aby dosáhly rozdělení Zlína na městské obvody. Za tímto účelem už sepsaly petici.

Zlínští radní ale rozhodli, že se krajské město na obvody dělit nebude. Spolupráci s okrajovými částmi chce radnice posílit jinak.

"Snažíme se prosadit vznik městských částí. Děláme to společně proto, aby nás radní už konečně brali vážně," řekl Evžen Babík ze Sdružení za zdravé Lužkovice, které spolupráci okrajových částí organizuje. Lidé, kteří žijí mimo centrum města, mají pocit, že je radnice zanedbává a málo do nich investuje. Želechovice se proto chtějí od Zlína odtrhnout. Lužkovice či Malenovice zase požadují vznik městských částí se samostatnými radnicemi. Vypadá to ale, že marně.

Zlínští radní jsou proti. Podle nich by to bylo drahé řešení a zvýšilo by byrokracii. Spolupráci s okrajovými částmi hodlají posílit vznikem komisí, ve kterých by byli místní občané.

"Chceme také, aby každá část Zlína měla jednoho až dva své zastupitele, na které přímo by se lidé mohli obracet se svými podněty," uvedla zlínská primátorka Irena Ondrová.

Návrhy rady budou ještě projednávat zastupitelé.