Rozšíření golfového hřiště zdrželo počasí (Zlínský deník, Hana Minaříková)

22.11.2010 08:32

„Na začátku letošní sezony, kdy jsme s pracemi začínali, nás bohužel zaskočilo počasí. Vytrvalé deště práce v terénu naprosto znemožnily,“ sdělil Fadler. Doplnil, že tak vznikl poměrně velký časový skluz. „Věříme, že v průběhu příští sezony se nám provoz na nové ploše podaří zahájit, kdy to ale přesně bude, ještě nevíme. Na jaře budeme muset ještě mnoho věcí dokončit,“ přiblížil Fadler.

Rozměry by se po otevření nové části hřiště měly z nynějších necelých 3,4 kilometru zvětšit téměř na dvojnásobek. Množství jamek by se však změnit nemělo. Na stávajícím hřišti, které funguje od roku 1999, je jich k dispozici celkem devět. V prostoru nad lázeňským hotelem se nacházejí tři snadné a krátké jamky, které prý dnes už neodpovídají požadavkům moderního hřiště, což je jeden z důvodů rozšíření areálu. Na místě současných nevyhovujících vzniknou tréninkové plochy.

V nových prostorách hřiště, které se rozkládají na ploše přes osmdesát tisíc metrů čtverečních, pak vzniknou tři náhradní moderní jamky. Kromě toho bude jedna z těch stávajících velmi výrazně upravena.

Hlavní výhoda rozšíření hřiště by měla podle Fadlera spočívat pro golfisty právě v tom, že po úpravě získá na obtížnosti. „Vejde se tam mnohem více hráčů. Kopcovitý profil hřiště a členitost jednotlivých drah budou navíc vyžadovat hlavně rozvahu, chladnou hlavu a taktické golfové uvažování,“ vysvětlil Fadler. Podotkl, že do budoucnosti se uvažuje o rozšíření hřiště na klasických osmnáct jamek. Kolik bude celá dostavba stát, zatím odmítl ředitel klubu sdělit.