Samozvaní řemeslníci chtěli po muži peníze (Zlínský deník, Kateřina Košutová)

02.11.2010 17:25

V minulém týdnu totiž vnikli na soukromý pozemek v místní části Zlín-Štípa a po majiteli nemovitosti požadovali peníze za neobjednanou opravu domu. Na místo vyrazila hlídka městské policie z okrsku Kostelec – Štípa.

„Hlídka MP Zlín následně přímo na místě zjistila, že se jednalo nejspíše o cizince, kteří značně agresivní formou nabízeli své služby. Majiteli domu totiž nejprve vysvětlovali, proč by si měl nechat vyměnit okapy a svody za nové, a i když s jejich nabídkou nesouhlasil, přistavili žebřík a vyměnili přibližně 16 metrů stávajících okapů,“ popsala mluvčí zlínské městské policie Šárka Škubalová.

Následně po muži požadovali částku šestnácti tisíc korun, postupně pak slevili až na deset tisíc. Protože jejich nátlak na platbu byl neúnosný a majitel domu se obával fyzického napadení, oznámil vše na tísňovou linku městské policie.

„Čtveřice řemeslníků po tomto zjištění naskočila do své červené dodávky a z místa i bez požadovaných peněz odjela. Strážníci celou věc zadokumentovali a také vyrozuměli kolegy z republikové policie,“ dodala Škubalová s tím, že majitelé nemovitostí v okrajových částech Zlína by se měli mít na pozoru před těmito samozvanými řemeslníky a důkladně zvažovali, zda na jejich případnou nabídku přistoupí. Částka, kterou požadují za provedenou opravu, totiž může být značně nadsazená oproti běžné ceně bez ohledu na kvalitu odvedené práce a uplatňování případné reklamace.