Snoubenci chtějí netradiční svatbu - (ČTK) - str. 04 - Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

26.03.2007 17:32

Zlín - Baťův mrakodrap, Hotel Lázně v Kostelci, Baťova vila, koliba U Černého medvěda či louka v místní části Chlum. To je podle mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříkové jen krátký výčet míst, která si v poslední době zlínští snoubenci vybrali k uzavření sňatku. Obřadů na netradičním místě ve Zlíně přibývá. Zatímco za rok 2004 a 2005 jich bylo 11, loni si je snoubenci vyžádali v 18 případech a za první tři měsíce letošního roku si je vyžádali už šestnáctkrát.

Obřad mimo radnici přijde na tisíc korun

Kdy se obřad na jiném než k tomu určeném místě uskuteční, je pouze na ústní domluvě mezi snoubenci, matrikářkou a oddávajícím.

Radnice zatím neuvažuje o tom, že by uzavírání takovýchto sňatků směřovala pouze na určitý den v měsíci tak, jak je tomu například v Olomouci.

Pokud však bude svatebních obřadů na jiných místech ve Zlíně neustále přibývat, hodlá radnice k podobnému kroku jako její olomoučtí kolegové přistoupit.

V případě, že snoubenci mají o svatební obřad na netradičním místě zájem, musí se nejprve dohodnout na oddělení matrik a obřadnictví. Za obřad mimo radnici se platí 1000 korun.