Sokol nemá na pronájem pozemku, pomoc nabídl Zlín - (dvo) - str. 02 - Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

24.07.2007 17:22

Kostelec - Město Zlín chce v Kostelci koupit pozemek u cyklostezky a následně jej pronajmout místním sokolům, kteří na něm osmnáct let pořádali Dětské dny. Už rok ale marně čeká na výběrové řízení. Podle vlastníka, kterým je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), se teprve shromažďují potřebné podklady.

Kosteleckým sokolům skončila nájemní smlouva v loňském roce a novou odmítli podepsat. „Nájem byl pro nás příliš vysoký, tolik peněz nemáme," vysvětlil Radomír Novotný ze Sokola Kostelec. Podle něj teď organizace spoléhá na zlínskou radnici, která chce pozemek od státu koupit. „Máme příslib, že nám jej poté pronajme za výhodnějších podmínek, než nám nabízel úřad," uvedl Novotný. „Zastupitelstvo loni schválilo snahu pozemek koupit. Stále ale čekáme na to, až vlastník vypíše výběrové řízení," konstatovala Marie Masaříková, mluvčí zlínské radnice.

Čekání na výběrové řízení se už protáhlo na rok. Podle ÚZSVM přípravu nešlo urychlit. „Je potřeba dořešit celou řadu právních i technických otázek, mimo jiné zajistit stanovisko ministerstva zdravotnictví a zpracovat znalecký posudek," vysvětlila ředitelka Územního pracoviště Brno Lenka Kolaříková, která má celou záležitost na starosti. Zdlouhavý proces se podle ní už blíží ke konci. „Výběrové řízení vyhlásíme v nejbližších dnech," oznámila. Sokoli mají s místem velké plány. Zpřístupnit jej chtějí například cyklistům a milovníkům kolečkových bruslí, kteří kolem něj ve velkém počtu projíždí do zoo Lešná. „Budou si moci na pozemku odpočinout, opéct buřty na připraveném ohništi. Využití plácku bude rozmanité," slíbil Novotný. Sokoli, respektive město Zlín, ale nejsou jediným zájemcem o pozemek. „Koupit jej chtějí i další osoby," upozornila Kolaříková.