V Kostelci čeká vyhřívaná voda, ale vysoké vstupné (Zlínský deník, Šárka Šarmanová)

21.07.2009 01:09

Zlín /LETNÍ KOUPÁNÍ/ - Vyhřívaná voda, lehátka podél bazénu i bohatý výběr občerstvení. To vše najdou návštěvníci koupaliště ve zlínské místní části Kostelec, které je součástí hotelového komplexu. Dojet se k němu dá buď po cyklostezce na kole, na bruslích, kdo má rád procházky, tak i pěšky. Ti pohodlnější mohou zase nasednout na autobus MHD a pak jen vyjít mírnější kopec.

Motoristy zřejmě však zklame parkoviště, které je plné zrádných výmolů a děr. do kterých lze snadno zapadnout. Navíc při plné kapacitě se z něj jen velmi obtížně vyjíždí a couvá.

Celé koupaliště je zasazeno do příjemného prostředí s výhledem na Zlín. Areálu vévodí krátce střižený trávník. Takže, ten, na koho nevyjde lehátko, může se bez obav z krtinců uvelebit na zemi. Hned za vstupem jsou k dispozici dřevěné převlékárny. Nechybí v nich ani zrcadlo. Na čistých toaletách nechybí ani vysoušeč rukou.

Samotný bazén má na délku přibližně pětadvacet metrů, nejhlubší místo má zhruba 1,7 metrů. Potěší, že voda má příjemných 28 stupňů. Do bazénu vedou z každé strany dvoje schůdky, avšak chybí madla pro neplavce. Jedno jediné je pouze v nejmělčí části.

A přestože jsou všude vylepené tabulky se zákazem skákání do vody, málokdo to dodrží. Plavčík, který tam má hned vedle sídlo, nikoho během tříhodinového testu Zlínského deníku ani jednou nenapomenul.

Co však rozhodně nechybí, je bohatý výběr jídla i pití v bufetu u bazénu. Například za půlitrovou colu zákazník zaplatí 35 korun, pivo i párek v rohlíku stojí 23 korun. Nechybí automat na kávu. Příznivce životního prostředí určitě potěší, že jsou zde nádoby na tříděný odpad.

Děti čekají hned dva bazény. Jeden pro ty větší, druhý je zase uzpůsobený těm nejmenším. Tam mají k dispozici i balónky nebo nafukovací hračky. Ale jinak další možnosti sportovního či jiného vyžití chybí.

Bohužel moc mladých lidí se na koupališti nevyskytuje. Zřejmě za to může na místní poměry vysoké vstupné, které na celý den stojí 100 korun.

Ve čtvrtek si budete moci přečíst recenzi koupaliště v Brumově–Bylnici.

Základní informace
Vstupné:

Všední den od 9.00 do 14.00: 20,–Kč / 45 min.

od 14.00 do 19.00: 25,–Kč / 45 min.

Celý den – 100 Kč

Děti do 6 let: 10,– Kč / 45 min., celý den – 30,– Kč

Děti od 6 do 15 let: 15,– Kč / 45 min., celý den – 60,– Kč

Sobota, neděle, svátky od 9.00 do 19.00: 25,–Kč / 45 min.

Celý den – 100 Kč

Děti do 6 let: 10,– Kč / 45 min., celý den – 30,– Kč

Děti od 6 do 15 let: 15,– Kč / 45 min., celý den – 60,– Kč

Plusy:

Vyhřívané bazény, lehátka, široký výběr jídla i pití

Minusy:

Parkování, chybí madla pro neplavce, další možnosti sportovního vyžití, vysoké vstupné