Venkovní bazény ve Zlíně už jsou otevřené - Martin Lavay - Týdeník Zlínska

22.05.2007 17:27

Zlín (may) - Léto se nezadržitelně blíží a s ním i otázka, jak to letos vypadá s možností koupání ve Zlíně. Přímo ve městě jsou celoročně otevřeny Lázně Zlín s 50m a 25m vnitřním bazénem. "Od 1. května už máme otevřený také venkovní bazén," prozrazuje vedoucí provozního úseku společnosti Steza Iva Novotná. "Provozujeme také Zelené koupaliště, které obvykle otevíráme od 15. května. Je ale slabší předpověď počasí, tak uvidíme,"doplňuje Iva Novotná s tím, že v městských lázních ani na Zeleném koupališti nedošlo oproti loňsku k výraznějším stavebním úpravám.

"V našich Lázních Kostelec máme otevřený vyhřívaný venkovní bazén už od 1. května. Teplota vody se v něm pohybuje kolem 29 stupňů. Letos na jaře jsme u něj kompletně zrekonstruovali dětské brouzdaliště," uvádí jednatel Hotelu Lázně Zlín-Kostelec Vladimír Březina.

"Koupaliště v Loukách plánujeme otevřít od začátku června. Záleží na počasí. Novinky? Přibyla nám jedna skluzavka," informuje manželka majitele koupaliště Martina Otevřelová.

Koupaliště Riviéra v Malenovicích letos jeho majitelé neotevřou. "Technický stav zařízení je v rozporu s normami přejatými z Evropské unie," sděluje majitel Riviéry Zdeněk Blažek.

Někteří milovníci koupání se s příchodem horkých dnů chystají opět koupat v řece Dřevnici u jezu v městské části Příluky. Měli by ale počítat s možnými riziky. "Voda v Dřevnici nepatří mezi oficiální koupací místa. Nevyšetřujeme ji," uvádí Olga Gröschlová, ředitelka Krajské hygienické stanice Zlín. Stejné upozornění platí pro neoficiální koupání v prvním Zboženském rybníku.