Vězení ho nezměnilo, už je zase ve vazbě - vc - Týdeník Zlínska

20.03.2007 17:33

ZLÍN - Policisté ze zlínského okresního ředitelství zadrželi jednatřicetiletého muže z Malenovic.

Podezřívají ho ze série krádeží, ke kterým došlo ve Zlíně a okolních obcích. "Všechny dosavadní stopy a provedené výslechy směřují k tomu, že se uvedený muž od konce prosince loňského roku do začátku března tohoto roku vloupal do devíti rodinných domků, například v Napajedlích, Jaroslavicích, Kostelci, Lípě, Lutonině, Luhačovicích a jinde. Kradl, co mu pod ruku přišlo, především mobily, elektrotechniku, šperky. Celkem způsobil škodu za několik set tisíc korun," popsala řádění tohoto muže policejní mluvčí Jana Bartíková.

Pachatel byl v polovině prosince loňského roku propuštěn z dvouletého výkonu trestu, který si odpykával za podobné trestné činy. Devět dní na to se ke svému nelegálnímu "řemeslu" opět vrátil. Policisté zaznamenali sérii vloupání do rodinných domků. Ta skončila až zadržením tohoto pachatele začátkem března. Nyní je ve vazební věznici. "Jde o muže, který nikdy neměl dobré rodinné zázemí, rodiče se o něj nestarali, občas přespával u své osmdesátileté babičky. Po návratu z vězení se sice nahlásil na úřad práce, z databáze byl ale vyřazen, protože se nedostavoval na jednání. Neměl tedy žádný finanční příjem," uvedla Bartíková.

Podle informací vyšetřovatelů tento muž nekradl sám, ale měl komplice, někoho, kdo od něj zboží kupoval a prodával dál. Po těchto lidech policisté dál pátrají.