Zlín zná vítěze Rozkvetlé město (Zlínský deník, Marie Šidlová)

11.09.2010 23:46

Zlín – Počtrnácté ocení zlínská radnice majitele nejhezčích předzahrádek, květinových oken a balkonů i upravených okolí baťovských domků. Vyhlášení soutěže Rozkvetlé město je plánováno na středu od 16 hodin v Alternativě.

Hlavním smyslem aktivity magistrátu je povzbudit obyvatele krajského města k výzdobě svých domů a okolí, aby se zlepšil celkový vzhled Zlína. Letos proto poprvé uspořádal i jarní kolo soutěže.

„Přihlásilo se pětatřicet soutěžících, z toho čtyři současně do dvou kategorií. Jako každoročně bylo nejvíce konkurentů v soutěži květinové výzdoby oken a balkónů – celkem jednadvacet. O nejhezčí předzahrádku soutěžilo jedenáct přihlášených a o okolí baťovského domku sedm rodin,“ přiblížila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Výzdobu posuzovala pětičlenná komise, kterou tvořili zástupci odborů životního prostředí, městské zeleně a útvaru hlavního architekta. Na prvních příčkách nakonec skončili Václav Zálešák z části Kostelec, Marie Matoušková z Podvesné a Lubomír Novosád z Dolní ulice. Od sponzorů získají finanční a věcný dar. Ten si ostatně odnesou i zbývající přihlášení.

Součástí vyhlášení bude také přednáška na odborná zahradnická témata jako jsou cibuloviny, letničky, trvalky v zahradách města a praktické rady pro výsadbu na balkonech.