Zlínská ulice v Kostelci bude rozkopaná a uzavřená (Zlínský deník, Kateřina Košutová)

22.10.2010 23:42

Zlín – Uzavřena pro veškerou dopravu bude dolní část Zlínské ulice v místní části Zlín-Kostelec ve dnech 26. a 27.října. Důvodem uzávěrky bude překop této komunikace.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) zajistí náhradní autobusovou dopravu k zoologické zahradě v místní části Lešná a na zastávku Kostelec-garáže. Mimořádné dopravní opatření se týká cestujících na linkách číslo 36 a 34.

„Cestujících na lince 36 mimo tři dočasně neobsluhované zastávky a zastávky Lešná ZOO a Kostelec-garáže s náhradní dopravou se toto opatření dotkne jen určitým zdržením. To je způsobeno vyrovnávacím časem, kdy autobusy na zastávce Kosletec-lázně vyčkají na svůj pravidelný odjezd podle jízdního řádu, protože nepojedou standardní trasou přes Kostelec,“ uvedl hlavní dispečer DSZO Josef Polách. Dodal, že cestující na lince 34 ve směru do Zlína přijedou naopak s malým zpožděním.

Autobusy MHD linky 36 Zlín – Velíková nebudou moci projíždět po své trase přes Kostelec Zlínskou ulicí. Budou proto jezdit přímým směrem po trase linky 35 ulicí Štípskou. Zastaví na zastávce Kostelec-lázně, Štípa-škola, Štípa-požární zbrojnice a budou pokračovat dál po své trase do Velíkové.

„Pro cestující, kteří chtějí využít autobus linky 36 do Kostelce nebo k zoologické zahradě ve Zlíně-Lešné bude ze zastávky Kostelec-lázně vedena náhradní autobusová doprava. Tito cestující na zastávce Kostelec-lázně přestoupí do přistaveného autobusu náhradní dopravy. Tím mohou pokračovat v jízdě na zastávku Lešná ZOO a Kostelec-garáže, kde se budou autobusy náhradní dopravy otáčet a odkud pojedou po stejné trase zpátky.

Zastávky Kostelec-střed a Kostelec-U Pomníku v době uzavírky Zlínské ulice nebudou obsluhovány a cestující musí dojít pěšky na zastávku Kostelec-lázně nebo Kostelec-garáže. Autobusy linky 36 nepojedou v době uzavírky Zlínské ulice ani přes zastávku Štípa-U Kapličky,“ vysvětlil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Uzavírka se dotkne v jednom směru také linky 34. Tyto autobusy pojedou ve směru do Zlína po své trase přes Kostelec, Štípu a přes zastávku Lešná ZOO. Odtud však budou pokračovat jen na zastávku Kostelec-garáže, kde se otočí a pojedou zpátky přes zastávku Lešná ZOO a zastávku Kostelec-lázně, potom dál směrem do Zlína. Vynechají tedy rovněž zastávky Kostelec-střed a Kostelec-U Pomníku.

Informace o těchto změnách najdou cestující také na letácích na zastávkách, ve vozidlech či na internetových stránkách dopravce.